"*" geeft vereiste velden aan
Visveiling Boulogne klaar voor de toekomst
Op 2 mei 2017 heeft de visveiling van Boulogne haar nieuwe verkoopplatform gelanceerd. Aucxis heeft een volledig nieuwe beheersoftware van de verkoop ontwikkeld, die alle processen omvat, van de kade tot de distributie en zelfs tot de facturatie. De software biedt ook verschillende verkoopmethodes en een multifunctionele website, die het mogelijk maakt om 24 uur per dag vis te kopen en te verkopen. Dankzij alle duidelijk te volgen stappen, is de veiling klaar om de nieuwe traceerbaarheidsprocedures uit te voeren.
De verkoop met 4 klokken en meer
Naast het live veilsysteem, kan de vis verkocht worden via een directe of onderhandse verkoop. Deze verkopen kunnen worden uitgevoerd tussen de verkopers en de kopers, 24 uur op 24. Bij een onderhandse verkoop onderhandelen een verkoper en een koper over het aanbod en de prijs. Zodra er een akkoord bereikt is, worden de gegevens betreffende de transactie geregistreerd in de database van de veiling. Het is aan de verkoper om in te schatten of hij een aanbod aanvaardt of hij zal wachten op eventueel een hoger bod van een andere koper, maar dan loopt hij wel het risico het aanbod van de eerste koper te missen. In het algemeen neemt een onderhandse verkoop meer tijd in beslag. Bij een directe of onderhandse verkoop is de veiling niet verantwoordelijk voor de registratie van de vangstgegevens en de facturatie, maar staan de verkoper en de koper hiervoor in.
Kopen op afstand
Dankzij de module « Kopen op afstand » met audioverbinding kunnen de kopers bieden van thuis uit of vanop het bedrijf. Ze beschikken over de praktische functionaliteiten voorverkoop en loten markeren. Ze kunnen eveneens op voorhand een prijs bieden voor een lot en loten markeren waarvoor ze een melding wensen te ontvangen op het moment dat ze worden weergegeven op de klok.
Specifieke functionaliteiten
- Multitransactieveilen
Via het multitransactieveilen kunnen er meerdere aankopen voor hetzelfde lot gelijktijdig plaatsvinden. De eerste koper die een bod heeft gedaan, communiceert de gewenste hoeveelheid via een audioverbinding. Vervolgens kan de tweede koper de rest van het lot kopen (als er nog over is). Het voordeel van multitransactieveilen is dat dit sneller verloopt. - Reservatie en toekenning van de loten
Zodra de invoer gebeurd is, kunnen de verkopers reservaties plaatsen voor bepaalde kopers. Deze reservaties kunnen dan later toegekend worden tijdens een directe of onderhandse verkoop. - Invoerterminals op de kade
Op de terminals op de kade in Boulogne is het mogelijk om loten in te voeren en afgekeurde loten en overgenomen loten te registreren. Al deze gegevens worden rechtstreeks geregistreerd in de database om ze daarna te verzenden naar de overheid. Deze op maat gemaakte mobiele terminals in inox werden specifiek ontwikkeld voor het gebruik in een vochtige en agressieve omgeving. Aucxis heeft een twintigtal terminals geleverd aan Boulogne die uitgerust zijn met een printer en een barcodescanner : bepaalde types hebben een geïntegreerde weegschaal, andere kunnen draadloos worden verbonden met een weegschaal. - Distributieterminal
De distributieterminals dienen voor de distributie betreffende de opmaak van de verkooptickets en voor de aangifte van de aanvoer. De gebruiker kan zijn transacties afdrukken die gesorteerd zijn per koper of module, of het geheel opmaken.
Website
Vanop de website heeft de gebruiker toegang tot de menu’s betreffende zijn eigen profiel. Dezelfde functionaliteiten van de terminal op de laadkade worden geïntegreerd: aanvoer, verkoop, reservaties, registratie van afgekeurde loten en overgenomen loten. Bovendien kan de gebruiker zijn verkoopstatistieken raadplegen en downloaden (gemiddelde, maximum, minimum) per status, soort, grootte, presentatie en kwaliteit. De beheerder van de veiling beheert de profielen voor alle gebruikers en medewerkers die het verkoopsysteem gebruiken.
ERP-softwarepakket (A-FISH)
De oplossing die werd uitgewerkt door Aucxis omvat een administratief softwarepakket dat alle administratieve taken van een veiling verwerkt op een efficiënte en gebruiksvriendelijke manier en omvat:
- Stambestandenbeheer
- Kostenbeheer
- Verpakkingsbeheer
- Betalingsbeheer
- Afsluiting per dag en op het einde van de maand
- Export France Agrimer (RIC3/RIC4) en traceerbaarheid (DPMA)
- Interface voor de boekhouding (Sage)
- Verkoopstatistieken